• Çankaya / Ankara Eskişehir Yolu 4.km, Söğüt İş Merkezi, 2178. Cad. No:2/2
  • 0312 286 00 08 0555 890 00 08
  • Randevu Al

MİNERAL AŞI

  1. Gençleşiyorum
  2. Genç Blog
  3. MİNERAL AŞI

MİNERAL AŞI


MİNERAL AŞI | Gençleşiyorum.com


Mineral aşı, Radiesse olarak da bilinen su bazlı jel taşıyıcı ile sentetik kalsiyum hidroksiapatit karışımından oluşur. Kalsiyum hidroksiapatit, kemik tozu olarak tıpta diş hekimliği gibi bir çok alanda kullanılan doğal bir üründür. Yoğun ve düşük çözünürlüklü, kalsiyum mineralinden zengin olduğundan, uzun süreli dayanıklıdır ve vücut ile mükemmel uyum sağlar. 

Mineral aşı enjeksiyon sonrasında cilt altına homojen bir şekilde dağılıp sonrasında da 1.5-2 yıla kadar sabit kalır. 


Kalsiyum hidroksiapatit enjekte edildikten sonra ciltteki hücreler tarafından fagosite edildiğinde(emildiğinde) ürün kalsiyum ve fosfat iyonlarına ayrılır. Kalsiyum varlığında ortamda yeni kollajen yapılımı artar, cilt gerilir. Yeni kollajen yapımı 3 aya kadar devam eder. Klinik etkinlik süresi yaklaşık 2 yıl olarak rapor edilmiştir. Nasolabial oluklarda, akne skarlarında, vertikal dudak çizgilerinde, marionette hatlarında, yanak ve çene hattının belirginleşmesinde güvenle kullanılır. 

İşlem öncesi cilt testi gerektirmez. 

Mineral aşı yani Kalsiyum hidroksiapatit, vücutta bulunan doğal bir mineral olduğundan allerjik ya da inflamatuar, yabancı cisim reaksiyonu oluşturmaz. 


İçerdiği partiküller, seramik olduğundan implant kalsifiye olmaz, yumuşak ve esnek kalır. Orta yüz ve çene hattındaki lifting, yeni kollajen oluşumu sonucu yıllarca kalır... Ayrıca, boyun, eller, dekolte gibi bölgelerde cilt kalitesinin artırılması amacıyla güvenle kullanılabilir. 

FDA onayı almıştır.


Cilt kalitesinde on yaşa kadar gençleşme, net bir yanak ve çene hattı, vektörel yüz ovalitesi, Nefertiti boyun için, Mineral aşı ...