• Çankaya / Ankara Eskişehir Yolu 4.km, Söğüt İş Merkezi, 2178. Cad. No:2/2
  • 0312 286 00 08 0555 890 00 08
  • Randevu Al

Kılcal Damar Ve Varise Lazerli Çözüm

  1. Gençleşiyorum
  2. Genç Blog
  3. Kılcal Damar Ve Varise Lazerli Çözüm

Kılcal Damar Ve Varise Lazerli Çözüm


Kılcal Damar Ve Varise Lazerli Çözüm | Gençleşiyorum.com


KILCAL DAMAR VE VARİSE LAZERLİ ÇÖZÜM


Kılcal damar ve varis yalnızca kadınların değil, erkeklerin de en fazla şikayet ettiği sorunlar arasında. Ancak çözüm için operasyon şart değil. Dermatoloji Uzmanı Dr. Banu Öztürk Başsoy, “Lazer tedavisiyle her ikisinden de kurtulmak mümkün” diyor.


Ankara’da faaliyet gösteren ARTE Hastanesi uzmanlarından Dermatoloji Uzmanı Dr. Banu Öztürk Başsoy, kılcal damar (telenjiektazi) ve varis tedavisinde alternatif yöntemler hakkında bilgi verdi. Dr. Başsoy, “Özellikle kadınlarda sıkça görülen ve hem sağlık, hem de estetik açıdan sıkıntı yaratan kılcal damar genişlemesine, çeşitli faktörler neden olmaktadır. Aşırı sıcak, alkol kullanımı, hormonal etkiler, güneşe maruz kalma, kortizon veya doğum kontrol hapı kullanımı, gebelik gibi sebeplerle ortaya çıkabilir. Kılcal damar genişlemesi yüz ve bacaklar başta olmak üzere vücudun başka herhangi bir yerinde görülebilir. Bu sorun ile mücadele edilmediği takdirde, küçük kılcallaşma görüntüleri giderek ilerleyen örümcek ağı biçiminde damar görünümleri ve varislere dönüşebilir” dedi.


EN GÜVENLİ VE PRATİK YÖNTEM


Tıpkı kılcal damar genişlemesi gibi varisin de özellikle kadınlarda sıkça görülen bir sağlık ve estetik sorunu olduğuna işaret eden Dr. Banu Başsoy, “Fazla ayakta durma, bacakları sarkıtarak uzun süre oturma ve bazı ilaçlar varise neden olabilmektedir. Zamanında ve doğru yapılan uygulamalar sayesinde sorunla başa çıkılabilir. Derinin damarsal yapıdaki oluşumlarını tedavi etmede lazer iyi bir yöntemdir. Kılcal damar sorununda hasta kozmetik açıdan rahatsız oluyorsa en güvenli ve pratik tedavinin lazer olduğu unutulmamalıdır. Bu yöntemde yan etki riski çok azdır. Lazerle gerçekleşen tedaviler öteki tedavi yöntemlerinden farklı olarak hızlı, etkili, hastalıklı olmayan çevre dokuda az hasar meydana getiren ve daha az ağrılıdır. Hastanın iş yaşamını ve sosyal hayatını minimum düzeyde etkiler” şeklinde konuştu.


DERMATOLOJİ UZMANI DR. BANU ÖZTÜRK BAŞSOY