• Çankaya / Ankara Eskişehir Yolu 4.km, Söğüt İş Merkezi, 2178. Cad. No:2/2
  • 0312 286 00 08 0555 890 00 08
  • Randevu Al

2017'de Nasıl Gençleştim

  1. Gençleşiyorum
  2. Genç Blog
  3. 2017'de Nasıl Gençleştim

2017'de Nasıl Gençleştim


2017'de Nasıl Gençleştim | Gençleşiyorum.com


2017 de NASIL GENÇLEŞTİM? 2018 de NASIL GENÇLEŞİYORUM?


2017 yılında, cilt gençleştirme ve sıkılaştırma uygulamalarında en başarılı sonuçları, saten yüz ve vücut uygulamasında aldık. Odaklanmış radyo ile ses dalgalarını aynı anda cildin orta tabakasına yönlendiren bu sistem, üst deriyi de kontakt soğutucusu ile koruyor. Bu uygulama sırasında, orta derideki yapısı bozulmuş kollajen ve elastin liflerin ortalama 41-42 derecede ısınması sağlanıyor. Isı, bu liflerde büzüşmeyi sağlarken, kan dolaşımını arttırıyor. Orta derinin yeniden yapılanması ve yeni kollajen yapımı için gereken uyarı verilmiş oluyor.


Vücut başlığı özel kontakt soğutucu bulunduruyor. Cilt altındaki fazla depolanmış yağ hücrelerinde bu ısı, hücre içindeki yağı sıvılaştırırken, ultrason dalgaları hücre çeperini mekanik titreştirerek, sıvılaşan yağların hücre dışına geçişini arttırır ve ilerleyen seanslarda bu hücre çeperinin bozulmasıyla kalıcı yağ hücre sayısının azalmasını sağlıyor. Yapılan bilimsel çalışmalarda, yüz uygulamasında 2. seansın sonunda bu sistem ile yeni kollajen liferinin yapımında %152 lik artış görüldüğü gösterilmiştir. Odaklanmış Radyo ve Ses dalgalarını etkin soğutucu kullanarak hem cilt sıkılaştırma, hem de incelmeyi “aynı anda” sağlayan başka hibrit bir sistem bulunmuyor. Yüz, boyun, dekolte, kollar, iç bacaklar, karın, sırt, kalça, basen kısaca problemli tüm bölgelere uygulanabilmesi ve seanstan çıkıldığı anda sıkılaşmanın hissedilir olması en büyük avantajıdır.


Tedavi bittikten sonra sıkılaşma 3-6 aya kadar devam ediyor. Özetle acısız, ameliyatsız, “Saten Yüz germe”; ilk seansın hemen ardından, mimik kırışıklıklarında silinme, yüzde ödemde çözülme, yüz ovali ve boyunda sıkılaşma ve ince çekici bir yüze kavuşturması sayesinde en sık ve severek uyguladığımız yöntem oldu.. Günlük koşuşturmalarımız arasında hiç birimiz ameliyatlara uzun vakit ayırmak istemiyoruz. Plazma enerjisi ile Ameliyatsız göz kapağı estetiği de göz kapağında sarkma olan kişileri bu sıkıntıdan kurtardı, ortalama 3 gün içinde Rutin hayatlarına dönmelerini sağladı...Plazma enerjisi, maddenin 4.hali olup çevre dokuda ısı ve hasar bırakmadan gevşek ciltte ufak delikler açıyor ve kabuklar iyileşirken cilt sıkılaşmış oluyor. Çevre dokuda hasar yaratmaması, iyileşme sürecini kısaltıyor.


Plazma enerjisi; Göz kapağında sarkan cildin toparlanmasında, derin çizgilerin, akne skarlarının, ameliyat izlerinin giderilmesinde, siğil, yağ bezleri, et benleri, güneş lekelerinin silinmesinde son derece başarılı bir yöntem... PRP (pıhtı hücrelerinden zengin plasma) bu yıl da vazgeçemediğimiz işlemlerimizdendi... Saç dökülmesi,Cilt gençleştirme, nemlendirme, Göz altı çökme ve lekelerinin giderilmesi, Yara izlerinin giderilmesi, Cilt tonunun düzeltilmesi, İyileşmeyen yaraların(Bacak yaraları, Diabetik yaralar) iyileştirilmesinde uyguladık. PRP ayrıca tüm diğer cilt yenileme yöntemlerine(fraksiyonel lazer, radyofrekans, dermaroller, dermapen, örümcek ağı, iple yüz germe) destek olarak iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla kullandık..

Gençlik Aşılarını 2017 boyunca çok severek sıkça uyguladık. Yıllar geçtikçe orta deri tabakasının hyaluronik asit ve su kaybettiğini, kollajen, elastin liflerin yapılarının bozulduğunu biliyoruz. Pek çok farklı marka, Hyaluronik asit içeren ve bazen de kollajen/elastin yapıtaşı peptidleri ve elementleri ile zenginleştirilmiş aşılar sayesinde doğallıktan uzaklaşmadan cilt kalitesini arttırdık ve ışıl ışıl bir cilde kavuşturduk. Gençlik aşılarını, dirsekler, eller, boyun, dekolte, saçlı deri ve tüm yüze uyguluyoruz...


Kimyasal peeling yani cilt soyma; klasik bir yöntem olarak yerini korudu... Problemli bölgeye uygulanan bir kimyasalın, kontrollü  hasar oluşturarak üst deride yenilenme ve orta deride yeni bağ dokusu yapımını uyarmasını sağladığı, yani cildi tüm tabakalarını yenilediği için, foto yaşlanmanın klasik tedavisinde sıklıkla kullanıyoruz. Kimyasal peelingler, gelecekte de kullanmaya da devam edeceğimiz en sevdiğimiz yöntemlerden biri olacak... Gelelim 2018ʼ e ... Kriyo yani kontrollü dondurma sistemleri cilt hastalıklarının tedavisinde ağırlığını koyacak gibi görünüyor. Ayrıca antiaging uygulamalarda da tercih etmeye başlayacağız.. Kriyolipolizde, yağ hücrelerini kontrollü olarak donduruyor, parçalıyor, parçalanan yağların atılması ile inceliyorduk... Kriyoterapide ise, et benlerini, keratozları, siğilleri yok ediyor, lekeleri siliyorduk. Son yıllarda, tüm vücut dondurma, “cryocabin”ler duyulmaya başlandı ve atopik dermatitten, sedefe, kronik ağrı, fibromyalji, selülite kadar pek çok hastalıkta kullanılır oldu. Artık antiaging, uzun sağlıklı bir yaşam, cilt kalitesini, tüm vücut direncini arttırmak, zayıflamak, metabolizma düzenlemek amaçlı tercih edeceğimiz bir yöntem olacak ... 2018, kendi sağlığımızı ön planda tutacağımız, yenilenme, gençleşme, ruhsal açıdan huzuru ve dinginliğe ulaşacağımız, kendimizi seveceğimiz bir yıl olsun... DR BANU BAŞSOY DERMATOLOJİ UZMANI